Psikolojik Danışmanlık

Bireylerin yaşam koşulları ve kişisel yatkınlıkları nedeniyle yaşayabilecekleri psikolojik problemler uzman desteği alınmadığı takdirde ruhsal bozukluklara neden olabilir. İhtiyaç duyulduğunda uzmanlar tarafından bireyin psikolojik destek alması önemlidir.

ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞI

Çocukluk dönemi yaşanılan psikolojik problemler bazen basit görünse de bir uzman eşliğinde çözülmesi gereken, nedenleri karmaşık olan problemlerden kaynaklanıyor olabilir.Bilindiği üzere bu alanda eğitim almış Psikologlar çocuğun Doğum Öncesi dönemi, Doğum Problemleri ve Doğum Sonrası Gelişimi ile Ergenlik Dönemi ile ilgilenmektedir.Çocuğun gelişimini sadece bir alanda değerlendirmek hem çocuk için hem de anne-baba açısından telafisi zor bir duruma gelebilir.Bu nedenle çocukların ve Ergenlerin uzmanlar tarafından Fiziksel,Zihinsel,Duygusal ve Sosyal gelişimleri takip edilmelidir.Çocuk Gelişimi konusunda yaşanılabilecek problemlerinizde Psikologlarımız siz ailelere ve çocuklarınıza destek vermektedir.

OKUL DANIŞMANLIĞI

İlköğretim ve Ortaöğretim döneminde çocuk ve ergenlerin çok farklı psikolojik problemleri olabilir. Çocuğun okul yaşı ile birlikte anlaşılabilecek problemler; sınav kaygısı, okul fobisi, öğrenme güçlüğü, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu, konuşma bozuklukları, davranış bozuklukları, akran uyum problemleri gibi ailenin ve okul çağı bireyin gerekli psikolojik desteği almasını gerektirebilir. Bu alanlarda problem yaşayan aile ve çocukları birimimize başvurabilirler.

AİLE ve ÇİFT DANIŞMANLIĞI

Aile bireylerinin birbirleriyle yaşayabilecekleri problemler konusunda aile danışmanlık hizmeti gerekmektedir. Bu tür problemler yaşayan çiftler ilkönce kendi yöntemlerini geliştirmektedir.Yöntem bir süre sonra çiftleri sadece ayrılık seçeneğine yada sürekli aile içi çatışma yaşamalarına sürükleyebilmektedir.Yaşanılabilecek problemlerde, erken dönemde bir uzmana başvurmaları daha huzurlu ve sağlıklı bir aile ortamına sahip olmalarını sağlayacaktır.

BAĞIMLILIK DANIŞMANLIĞI

Esenler İlçe Sınırlarında yaşayan Madde Bağımlısı vatandaşların sokaktan uzak , aileleri ile birlikte her türlü haklarının korunup gözetilerek tedavi edilmeleri, eğitimlerinin verilmesi, istihdam edilmesi ve sağlık sorunlarının giderilmesine yönelik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu vatandaşların sokaktaki her türlü sosyal ve fiziksel risklerden uzak, eğitim olanaklarından azami ölçüde istifade ederek, insanca yaşamalarına olanak sağlamak danışmanlığımızın amaçlarını oluşturmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır 2013 - Ayn Medya İletişim